Strugarki dwu- i czterostronne do obróbki drewna

We współczesnym przemyśle drzewnym bardzo ważną rolę odgrywają precyzja i powtarzalność obróbki. Istnieje więc zapotrzebowanie na nowoczesne, wydajne strugarki. W wielu zakładach pojawia się również problem z odpowiednim zagospodarowaniem odpadów drzewnych. Na rynku dostępne są jednak rozwiązania, pozwalające na ich efektywne wykorzystanie.

Wybór najlepszej maszyny jest ściśle powiązany z intensywnością produkcji w danym zakładzie. Strugarka musi być oczywiście wydajna. Wiadomo jednak, że wyższa moc i dodatkowe funkcje wiążą się z wyższą ceną. Dla mniejszych zakładów inwestycja w bardzo zaawansowaną strugarkę do drewna może być zbyt obciążająca, a nawet nieopłacalna. W przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką cienkich, długich elementów czy paneli wielowarstwowych, doskonale sprawdzają się szlifierki jedno- lub dwustronne. Tego typu maszyny wykorzystuje się również do produkcji belek, elementów profilowanych do budowy domów i paneli klejonych.

Popularnością cieszą się również strugarki 4 stronne. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają jednoczesną obróbkę elementu drewnianego z czterech stron. Tego typu maszyny często pojawiają się w zakładach produkujących boazerie lub listwy. Warto zwrócić uwagę, czy strugarka zapewnia dokładną kalibrację. Maszyna musi umożliwiać stworzenie elementu drewnianego o konkretnym przekroju i kształcie. Precyzja pracy to gwarancja spełnienia oczekiwań klienta oraz ograniczenia strat w procesie produkcyjnym.

Rębak Untha do odpadów drewnianych

W przemyśle drzewnym często pojawia się problem radzenia sobie z odpadami, powstającymi podczas produkcji. Jeżeli pozostają niewykorzystane, wiąże się to ze stratami. Zdarza się też, że odpady zajmują dużą powierzchnię i sprawiają problemy podczas transportu. Rozwiązaniem jest oczywiście rozdrabnianie elementów drewnianych. Do tego celu doskonale będzie nadawał się rębak Untha. W ofercie firmy dostępne są różnego rodzaju rozdrabniacze, przeznaczone m. in. do odpadów wielkogabarytowych, organicznych, palet, papieru, kartonu czy drewna poużytkowego. Szeroki wybór maszyn o różnej mocy i przeznaczeniu sprawia, że każdy może znaleźć rozwiązanie szyte na miarę dla swojego zakładu. Dostępne są zarówno kompaktowe rębaki na potrzeby niewielkich zakładów, jak i niezawodne rozdrabniacze czterowałowe.

Strugarki 4 stronne i rębaki przemysłowe pozwalają zwiększyć wydajność produkcji i zagospodarować różnego rodzaju odpady drewniane. Każdy przedsiębiorca, działający w przemyśle drzewnym, powinien zastanowić się, czy wykorzystywane w jego zakładzie rozwiązania są w pełni optymalne.

Należy pamiętać, że informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie stanowią zamiennika profesjonalnej porady. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą przed podjęciem jakichkolwiek działań.