Peeling Orising vs peeling Eliokap – co różni te dwa świetne kosmetyki trychologiczne

Peelingi służą głównie do rozpuszczenia keratyny obumarłego naskórka, która blokuje wzrost włosa. Polecamy peeling enzymatyczny w płynie z dodatkiem kwasu mlekowego lub kwasu salicylowego. Co ważne – ABSOLUTNIE nie stosuj peelingów ziarnistych. Peelingi ziarniste będą przecierały skórę głowy, mogą doprowadzić do łamania się włosów i co ważne ziarna peelingu mogą zatrzymywać się w nieaktywnych mieszkach włosowych i zapychać je.

Kolejnym błędem jest stosowanie tzw. peelingów domowych opartych o kawę, sól czy innego rodzaju produkty spożywcze z dodatkiem oleju. Tego rodzaju peelingi stanowią idealne źródło do rozwoju bakterii i również mogą zatrzymywać się w mieszkach włosowych powodując ich zapychanie. Orising ma najlepszy peeling skóry głowy Energetica D Orising – sprawdź go i przekonaj się. 

Peeling Orising Energetica D Orising

Peeling Orising Energetica D Orising przeznaczony jest do higieny skóry głowy. Stworzony jest na bazie naturalnych składników. Wskazany dla każdej skóry głowy, szczególnie dla skóry z tendencją do łojotoku, łupieżu, nadpotliwości i zwiększonego wypadania włosów. Zawarty w nim kwas mlekowy ma złuszczające właściwości. W peelingu Energetica D znajduje się mocznik, allantoina, szałwia, olej rycynowy, łopian, jałowiec i olejek z mięty pieprzowej.

Produkt może dawać uczucie mrowienia, chłodzenia, delikatnego pieczenia oraz zaczerwienienia skóry głowy. Jest to normalna reakcja na zaaplikowane substancje oraz ich dobroczynne działanie. Energetica D z polecamy jako peeling skóry głowy domowy do zabiegów trychologicznych.

Peeling Eliokap Complex A Eliokap

Peeling Eliokap oczyszczacz / peeling przeznaczony jest do kompleksowej higieny skóry głowy stosowany przed myciem szamponem – jeśli nie znasz szamponu merki Eliokap kliknij w link – szampon Eliokap . Peeling ma za zadanie usuwać nagromadzenia rogowe i lipoperoksydazowane kwasy tłuszczowe obecne na skórze głowy.

Peeling skóry głowy Complex A może być stosowany jako domowy środek złuszczający i pobudzający skórę. Można go stosować do wszystkich rodzajów skóry głowy, w szczególności przy łojotoku i łupieżu, a także we wszystkich przypadkach wyłysienia niebliznowaciejącego. W peelingu zawarte są takie składniki jak kwas mlekowy i mocznik, które delikatnie złuszczają nadmiar zrogowaciałego naskórka.

Ekstrakt z jałowca wraz z ekstraktem z szałwii wykazują działanie antyseptyczne, odkażające, a także przeciwłojotokowe. Mięta pieprzowa działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalne. Peeling Eliokap ma również działanie przeciwświądowe i pobudzające krążenie.

Kolejnym ważnym składnikiem peelingu jest alantoina, która łagodzi podrażnioną skórę głowy.  Dodatkowo pirokton olaminy zwalczy ciągle powracający łupież. Ostatnim składnikiem jest ekstrakt z łopianu – wzmacnia on osłabione włosy.

Oba peelingi róznią się nieco składem – jedną z ważniejszych różnic jest gęstość produktu. Eliokap jest nieco gęstszy niż Orising.

Należy pamiętać, że informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie stanowią zamiennika profesjonalnej porady. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą przed podjęciem jakichkolwiek działań.