Leczenie łysienia – jak przebiega i czy jest skuteczne?

Leczenie łysienia androgenowego jest możliwe przy zastosowaniu wielu metod, które są skuteczne. Dzięki przeszczepowi można odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie oraz pożądany wygląd.

Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn – przyczyny

Fryzura dodaje uroku i pewności siebie, ale niestety z czasem ilość włosów zmniejsza się i powstaje problem. Łysienie dotyka kobiet i mężczyzn. U panów rzadka czupryna, nie szkodzi urodzie tak jak w przypadku kobiet. Niekiedy wręcz dodaje męskości, więc wielu goli głowy. Panie trudniej znoszą jakikolwiek problem z włosami. Przyczyny łysienia są różne. Ten stan jest symptomem świadczącym o kondycji skóry głowy. Naturalne procesy regeneracyjne są podstawą, żeby cebulki włosowe mogły się odradzać. Warto poznać przyczyny utraty włosów. Jeśli chodzi o kobiety to powodem, jest zmiana poziomu hormonów, np. po menopauzie lub długotrwały stres. Przyczyną łysienia bywają też choroby jak np.: niedokrwistość, toczeń, nowotwór jajnika, a nawet ciąża. U mężczyzn wypadanie włosów może mieć podłoże genetyczne, ale też wpływa na nie: nadmiar stresu, grzybica skóry głowy, stosowanie niektórych leków.

Leczenie łysienia

Leczeniem łysienia zajmuje się trycholog, który wykonuje Trichoscopię, pozwalającą na ocenę struktury włosów i stanu skóry głowy. Na podstawie analizy ma wiedzę, z jakim rodzajem łysienia boryka się pacjent oraz jak wygląda mieszek włosowy. Specjalista, mając wyniki, może podjąć leczenie łysienia. W przypadku wypadania telegenowego spowodowanego stresem, anemią czy antybiotykoterapią, mieszki włosowe nie ulegają uszkodzeniu, więc terapia przynosi szybsze efekty. Dłużej trwa kuracja, jeśli chodzi o łysienie plackowate, ponieważ jest przewlekłą chorobą zapalną, w wyniku której nastąpiło uszkodzenie mieszków i wypadanie włosów. Schorzenie występuje przy atopowym zapaleniu skóry, bielactwu, tarczycy czy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Leczenie łuszczycy owłosionej i łojotokowe zapalenie skóry głowy bywa długotrwałe, dlatego pacjent musi być cierpliwy.

Przeszczep włosów – metody

Jeśli leczenie skóry głowy nie pomaga, potrzebny jest przeszczep włosów. Jest kilka metod na tyle skutecznych, iż można raz na zawsze zapomnieć o łysinie. Jedna z nich to mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczych, mających na celu wzrost włosów. Zabieg wzmacnia cebulki włosowe i zatrzymuje nadmierne wypadanie włosów, odżywiając je i skórę głowy. Inną metodą leczenia łysienia w MD Medmix jest przeszczep FUE, podczas którego podawane jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg doskonale wpływa na proces leczniczy, ponieważ następuje szybszy wzrost przeszczepionych włosów. Normalizuje również funkcję gruczołów łojowych w mieszkach włosowych. Terapia osoczem ma również działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Innym sposobem terapeutycznym jest NO-SHAVING bez konieczności golenia miejsca skąd pobierane są mieszki włosowe do przeszczepu.

Łysienie androgenowe – leczenie

Proces łysienia można zatrzymać stosując leczenie lub implanty włosów. Przeszczep uzupełnia brakujące owłosienie. Może być wykonywany u kobiet i mężczyzn, także w przypadku łysienia androgenowego. Stosowana metoda FUE, uznawana jest za jedną ze skuteczniejszych. Lekarz zajmujący się pacjentem ocenia, czy można wykonać zabieg. Ten jest bezbolesny, bo odbywa się w znieczuleniu miejscowym i rozpoczyna się od pobrania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Następnie jest przeprowadzana implantacja. Chirurg kontroluje pracę całego zespołu, aby osiągać jak najlepsze rezultaty dla pacjenta, który ma możliwość ich poznania i obserwacji przebiegu pracy.

Należy pamiętać, że informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie stanowią zamiennika profesjonalnej porady. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą przed podjęciem jakichkolwiek działań.