Igła do pobierania krwi, strzykawka, próbówka – jakie akcesoria są niezbędne w każdej placówce medycznej?

Igły stanowią podstawowy element wyposażenia placówek medycznych. Z uwagi na powszechność zastosowań ciężko wyobrazić sobie przychodnię czy szpital bez tego akcesorium. Jakie zastosowania ma ten wyrób medyczny oraz czego jeszcze nie może zabraknąć w takich miejscach zajmujących się opieką zdrowotną?

Oto popularne rozmiary igieł oraz główne przeznaczenia igły

Igła do pobierania krwi i inne akcesoria

Jak oszczędzać na zakupach artykułów medycznych?

Oto popularne rozmiary igieł oraz główne przeznaczenia igły

Igła do pobierania krwi, igła do podawania leków – to wszystko stanowi przykładowe zastosowania tego wyrobu medycznego. Może także służyć do pobierania materiału z pojemników, do strzykawek i iniekcji. Igły pozwalają na wstrzyknięcie leku pod skórę pacjenta, do mięśnia czy też do tkanki. Umożliwiają także zachowanie właściwej higieny podczas wykonywania konkretnego zabiegu.

Warto przy tym wspomnieć, że konkretny kolor igły oznacza też jej rozmiar i sugeruje przeznaczenie. Igły występują w rozmiarach od 0,3 do 2,1 mm. Odpowiednio zaostrzona krawędź oraz końcówka igły ułatwia penetrację tkanki. Warto też zwrócić uwagę na obecność specjalnej membrany pełniącej funkcję ochrony oraz redukującej ryzyko zakażenia.

Igła do pobierania krwi i inne akcesoria

Igła do pobierania krwi jest powszechnie wykorzystywana w punktach pobrań, szpitalach i przychodniach. Warto przy tej okazji rozszyfrować znaczenie litery G, która jest skrótem od słowa Gauge i odnosi się do znormalizowanego systemu miar, który jest wykorzystywany w medycynie. Określa on zewnętrzną średnicę igieł iniekcyjnych. Należy też wspomnieć, że rozmiar strzykawek również nie jest przypadkowy. Inną pojemność będzie bowiem mieć strzykawka jednorazowa, inną – insulinowa, a inną – tuberkulinowa. Podczas wyboru strzykawki z igłą kluczowe jest to, aby współgrały one ze sobą.

Równie istotne są także strzykawki, gazy oraz wszelkie płyny do dezynfekcji. Zachowanie sterylnych warunków stanowi podstawę w miejscach opieki zdrowotnej. Rękawiczki w różnych rozmiarach, maseczki, fartuchy ochronne – to kolejne akcesoria, które powinny znaleźć się w zapasie w każdym szpitalu czy przychodni. W dalszej kolejności mamy kaniule, nasadki, kroplówki, probówki oraz pojemniki do pobierania krwi.

Jak oszczędzać na zakupach artykułów medycznych?

Z uwagi na intensywną eksploatację wymienionych wyżej akcesoriów oczywistym jest, że każda placówka medyczna powinna mieć w zapasie takie akcesoria. Warto zatem znaleźć zaufane źródło, w którym będzie można zaopatrywać się w takie akcesoria w przystępnych cenach. Często wraz ze wzrostem zamówienia spada cena jednostkowa za konkretny produkt. Jeżeli zatem chcesz mieć pewność, że maksymalnie wykorzystujesz dostępne możliwości – dopytaj o dostępne rabaty. Darmowa dostawa, faktury z odroczonym systemem płatności – to wszystko stanowi kolejne udogodnienia, na które możesz liczyć podczas składania zamówień.

Powyższy poradnik powinien stanowić dla Ciebie drogowskaz dotyczący tego, jakie produkty medyczne powinny zawsze znajdować się w zapasie w każdej placówce medycznej. Rozpoczęcie poszukiwań w dobrze zaopatrzonym sklepie medycznym online pozwoli Ci nie tylko na generowanie oszczędności. W ten sposób będziesz także mógł zaoszczędzić czas – wszystkie niezbędne produkty znajdziesz bowiem w jednym miejscu. Nie zwlekaj – zacznij poszukiwania potrzebnych akcesoriów, począwszy od igieł, przez strzykawki, próbówki, aż po środki do dezynfekcji. W ten sposób zaoszczędzisz na zakupach i zatroszczysz się o pełny magazyn niezbędnych akcesoriów!

Należy pamiętać, że informacje zawarte w tym artykule mają charakter ogólny i nie stanowią zamiennika profesjonalnej porady. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą przed podjęciem jakichkolwiek działań.